• +90 242 316 89 86
  • info@world-treat.com

C.I.P MEMBRAN YIKAMA ÜNİTELERİ

Membranlar üzerinde oluşan Kalsiyum, mantar, polimerler, silis, kum ve kirletici maddelerin membran yüzeylerindeki gözenekleri tıkaması sonucunda membranlar tam olarak görevini göremez. Bu nedenle membranların açılıp tekrardan su geçişini sağlayıp arıtma işlemini yapması için World Treat® membran yıkama sistemleri kullanılmaktadır.

World Treat® Membran yıkama sistemi şase üzerindeki pano ile manuel kontrol edilecek şekilde tasarlanmıştır. Kimyasal depolama tankı şase üzerinde monte edilir. PVC boru ve bağlantı parçaları ile bağlıdır.

Membran Yıkama Kimyasalları :

Membran temizliği için kullanılan en yaygın kimyasallar Asit ve Alkali bazlıdır. Asidik temizleyiciler demir ve inorganik kalıntıları kaldırmak için kullanılır ve yaklaşık 2 - 3 pH de yapılmalıdır.Alkali temizleyiciler biyolojik maddeleri, organik ve silika kalıntılarının kaldırmak için kullanılır ve yaklaşık 10-11 pH de yapılmalıdır.

Membran Yıkama Prosedörü:

Reverse Osmoz membranların yüzeyinde kalıntıların birikmesi nedeniyle performans düşüşü yaşayabilirsiniz. Mineral çökelmesi, kolloidal parçacıklar, biyolojik madde ve çözünmeyen organikbileşikler membran kirlenme olağan nedenleridir. Normal işletme koşulları üzerinden üretim kapasitesi % 15 düştüğünde veyafark basınç % 15 artar ise membran yıkama yapılmalıdır.